Közel másfél évszázada történt hasonló mértékű földrengés a szomszédos országban – emlékeztetett Varga-Stadler Gábor. Mint ismertette, a tavalyi év végén történt katasztrófa huszonnyolc sebesültet hagyott maga mögött, és hét ember életét követelte, köztük egy gyermekét. A természeti kár következtében egy város fele megsemmisült, és több ezer ember maradt áram nélkül – tudatta az elnök.
Az adománygyűjtés hónapokon keresztül zajlott, s mint Varga-Stadler Gábor elmondta, az összegyűlt felajánlásokat már az új vezetésnek kívánják eljuttatni, mivel Horvátországban az önkormányzati választások is most voltak esedékesek.
Orbán Attila kijelentette, hogy ilyen jellegű gyűjtésre még nem volt példa a megyében; két partner önkormányzat kezdeményezett közösen egy akciót, melyhez számos más helyhatóság is csatlakozott. Az alelnök szerint rendkívül hasznos tapasztalatokat szereztek a gyűjtés szervezése folyamán, melyeket – ne adj’ Isten – Tolna megyében is kamatoztathatnak.
– Nem tudhatjuk, mikor jut bajba egy település, amelynek gyorsan kell a segítség – tette hozzá. Emellett a szolidaritás kultúrája is kialakul szűkebb hazánkban, és a gondoskodás, az egymásra figyelés uralkodhat el – vélekedett Orbán Attila, aki a média közreműködő segítségét is megköszönte.
A sajtótájékoztatón Attala és Paks önkormányzatai is szóba kerültek, mint a csapás károsultjait legpéldásabban segítő települések. Az is kiderült, hogy milliós nagyságrendben gyűlt össze adomány, és egyre több város illetve falu gyarapítja az adományozók táborát.
Forrás: TEOL.hu