A küldöttségben főként hargitai termelők és a megyei tanács – illetve Hargita Megye Fejlesztési Ügynökségének – kollégái kaptak helyet. Első nap Fehérvári Tamás elnök fogadta a vendégeket, másnap pedig Váraljára utaztattuk a delegációt az önkormányzat által megrendezett "Vár a megye" – Tolna Megyei Értékek Napja rendezvényre, ahol az erdélyi termelők által készített kézműves termékek bemutatására is sor került.
A következő nap egy dombóvári látogatással telt, ahol számos – kistermelői szférát illető – tapasztalatot osztott meg egymással a két megye. Az este a szintén helyi termékeket középpontba állító Váraljai kuglóffesztiválon mutatkoztak be a székely helyi termelők.
Az együttműködés keretében szervezett programokat a Bethlen Gábor Alapkezelő támogatta, így június végén és július elején utazhatott Erdélybe Tolna megye delegációja, amely szintén – főként – helyi termelőket foglalt magában. A látogatás fókuszába helyezett fő témakör az agrár- és élelmiszergazdaság volt. A kiutazás első állomása Torockó volt, ahol a Tolna megyei termelők mutatkoztak be.
Másnap a küldöttség tovább utazott Csíkszeredába, ahol Hargita megye tanácsának elnöke fogadta szűkebb hazánk képviselőit. Itt megbeszélések zajlottak többek között a székelyföldön már jól működő és mintaként szolgáló, nálunk is meghonosítani kívánt termékvédjegy koncepcióról. A következő napon, július 2-án az Ezer székely leány rendezvényen folytattuk a bemutatkozást.
Tolna megye agrárértékeit – mézek, őrölt paprika, chili termékek, borok, gyümölcslevek, kézműves sörök – egy külön standon mutattuk be a rendezvényre látogató több száz vendégnek. A program során igen nagy volt az érdeklődés a Tolna megyei termékek iránt. Borboly Csaba, Hargita megye tanácsának elnöke saját facebook oldalán élőben jelentkezett be a rendezvényen és mutatta be a magyar termelőket. A délután folyamán a Csíki Sörgyárban folytatódott a szakmai egyeztetés, ahol újra terítékre kerültek a Dombóváron már megkezdett kézműves sörkészítéssel kapcsolatos témák. Végül a Tolna megyeiek Borszéken nyertek betekintést a készülő fejlesztésekbe.
A két megye együttműködése nyomán az agrár- és élelmiszerágazat jó gyakorlatainak kétoldalú megismerése valósult meg, amelyben Kiss Balázs, a Tolna Megyei Fejlesztési Ügynökség vezetője, illetve Cilip Árpád, Hargita Megye Fejlesztési Ügynökségének vezetője dolgozták ki a szakmai irányvonalakat. A Bethlen Gábor Alapítvány és a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásának köszönhetően új lehetőségek kerültek feltérképezésre, így Hahner Viktória, a megyei önkormányzat nemzetközi kapcsolatokért felelős referense további pályázatok elkészítésével folytatja az együttműködés elmélyítését.


