November 15-16-án a megyei értéktárban szereplő Kismegyeháza adott helyet az értékhangolónak, amelyre összesen 21 csapat jelentkezett a megyéből. A program során a tanárok is betekinthettek a verseny tematikájába, de a fő cél a diákok felkészítése volt.
A megye kulturális életének neves szereplői, elismert szakértők érkeztek az iskolások körébe, hogy bemutassák, miként őrzik a hagyományokat, hogyan teremtenek értékeket. A Bartina Zenekar például olyan népzenei bemutatóval készült, mely során a megye valamennyi szegletét megismerhették a diákok. A csapatok egymás után indultak a Kismegyeháza felfedezésére, és érdeklődve hallgatták Felső Barnabás eszközbemutatóval megtartott előadását a Sárköz halászatáról, valamint Sümegi József Tolna megye történelmi örökségéről szóló prezentációját. Kreatív foglalkozás gyanánt Könyvné Szabó Éva mester tanította őket a bőrdíszművek elkészítésének fortélyaira.
Az értékhangolót megelőző sajtótájékoztatón derült ki, hogy a megyei önkormányzat három millió forint pályázati támogatást nyert az agrártárcától a nemzeti értékek és hungarikumok népszerűsítésére. Ahogy elhangzott: a kölesdi felkészülés után kerül sor az elődöntőre, és a téli szünetig lehet megoldani azt a tesztsort, amely november 17-én a Tolna Megyei Értéktár (www.kincsestolnamegye.hu) és a Tolna Megyei Önkormányzat (www.tolnamegye.hu) honlapjain kerül közzétételre. 2017. január 18-19-én a Tamási Művelődési Központban zajlik majd a döntő, és a négy fős csapatok közül minden megye kategóriánként egy-egy csapatot juttat az országos döntőbe.